gamtinė žemdirbystė išsamiai

KADA: Dabar iki  2022 kovo 1 d. Seminarų įrašai internetu, asmeninės konsultacijos, klausimai atsakymai. 
LAIKAS: Kada jums patogu.
VIETA: Internetas. Seminarai ir seminarų įrašai internete uždaroje Feisbook grupėje. Galite bet kada prisijungti ir dalyvauti iš bet kurios pasaulio vietos.

Užsiregistravę gaus nuorodas el. paštu ir galės prisijungti prie grupės, kur vyksta mokymai. 

APIE MOKYMUS

Tai unikalus eksperimentinis projektas. Tiks žmonėms, kurie nori auginti sau maistą, bet neturi didelės patirties arba išvis pradinukai, nėra susidūrę su įvairiais darbais darže, nežino nei nuo ko pradėti ruoštis šiems darbams, nei kokia informacija būtina. Tiks ir pažengusiems, kurie nori pereiti prie gamtinės bei biodinaminės žemdirbystės.
Šie kursai sutaupys jums laiko ir lėšų, juose bus pateikiama išgryninta bei praktikoje patikrinta informacija. Jums nereikės sėdėti valandų valandas internete ir ieškoti žinių, nereiks pirkti daugybės knygų. Viską jūs gausite koncentruotai, vienoje vietoje.

Šias žinias kaupiau visą gyvenimą ir išgryninau ūkininkaudama, sukūriau didžiausią gamtinių daržovių krepšelių ūkį Lietuvoje. Šios žinios - jums vartai į kokybišką maistą ir net į veiklą šioje srityje. 

Vilkė 

Įsigiję šiuos kursus jūs gausite:

1. Apie 100 paskaitų internete (dabar yra virš 90 ir kiekis auga).  Programa pateikta žemiau.

2. Dalyvavimą uždaroje mokymų grupėje, kurioje bus patalpinti seminarų įrašai ir juos galėsite žiūrėti belenkiek kartų bei parsisiųsti. Ir uždavinėti klausimus. Grupė veiks net iki 2022 kovo 1 d. Vėliau bus galima pratęsti dalyvavimą.

3. Papildomą medžiagą el. paštu. Joje: 

- augalų suderinamumas;

- receptai nuo ligų ir kenkėjų;

- vieno daržo išsamus skaičiavimo pavyzdys;

- PH lentelės.

4. Tiesioginės transliacijos iš įvairių Vilkės ūkio daržų.

5. Marijos Thun sėjos kalendorių 2021 m sezonui.

                                   +

   DOVANA  - GYVA PRAKTIKA VILKĖS ŪKYJE

2021 m. sezoną gyvas praktikas darysime kartą per mėnesį nuo balandžio iki rugsėjo.

Gyvose praktikose: ekskursija po Vilkės ūkio daržus, gyvi pavyzdžiai, įvairūs praktiniai darbai: dirvos gerinimas, sėjimas, ravėjimas, mulčiavimas ir pan.


ŠIUO METU JAU YRA PARUOŠTOS PASKAITOS apie:

Apie dirvos biologiją ir gamtinės žemdirbystės esmę. Šiose paskaitose jūs suprasite pagrindinius dirvodaros principus ir išmoksite atpažinti žalingus mitus. Išmoksite susigaudyti gamtiniuose procesuose.

Apie daržo planavimą bei dirvos tipus. Išmoksite parinkti tinkamą vietą, išmoksite paruošti daržo žemę ir suskaičiuoti kokio ploto jums reikės pagal jūsų poreikius.

Apie įrankius ir laistymo sistemas. Suprasite kokie įrankiai jums naudingi ir  kokiems augalams koks laistymas tinkamas ir išmoksite suplanuoti savo laistymo sistemas.

Apie sėklas. Kaip pasirinkti geras sėklas, sėklų gydymas, savos sėklos.

Sėjimas į indelius. Išmoksite auginti paprikų, salierų, petražolių ir kitų labai ilgos vegetacijos augalų daigus. Taip pat kitų šilumamėgių augalų daigus: pomidorų, agurkų, tomatilų, baklažanų, arbūzų, moliūgų ir kt.

Apie įvairių daržovių auginimą. Kurias daržoves auginti daigais, kurios geriau augs tiesiai pasėtos į dirvą.

Viskas apie mulčių. Mulčiaus rūšys, mulčiavimo būdai ir kiekiai.

Dirvos kokybė. Išmoksite įvertinti savo dirvos kokybę pagal pagrindinius rodiklius.

Medžio anglis. Tai „auksas“ žemdirbystėje. Išmoksite ją pasigaminti ir panaudoti.

Pavasario sėjimo darbai lauke. Įvairūs patarimai, kurie padės jums susidaryti konkretų veiksmų planą. Kaip sėti per sausrą.

Įvairių daržo augalų auginimas. Patys įvairiausi žalumynai, šakninės daržovės, porai, svogūnai, ropės, kaliaropės, česnakai, visos kopūstinės daržovės, arbūzai, moliūgai, cukinijos, bulvės, prieskoniniai augalai.

Šilumamėgių augalų auginimas. Pomidorai, agurkai, baklažanai, paprikos, okros, tomatilai, plaušenės.

Paskaitos apie ravėjimą, laistymą ir tręšimą, apie sezono pabaigą ir kaip paruošti daržus kitiems metams. Išmoksite ravėti be mulčiaus ir esant mulčiui, išmoksite iš karto imtis veiksmų gerinančių dirvą nuėmus derlių.

Paskaitos apie derliaus nuėmimą ir saugojimą.

Apie komposto gamybą. Išmoksite sukrauti komposto krūvą ir pagaminti visavertį kompostą. 

Kaip naikinti žoles ir gerinti dirvą ir dar gauti derlių.

Dirvų gerinimas. Kaip prastas dirvas paversti tinkamomis žemdirbystei? Kaip auginti ant molio, smėlio, durpės.

Braškių auginimas gamtiškai.

Paskaitos apie gamtinį šiltnamį. Šiltnamio dirvodara, gamtiniai priedai, laistymo sistemų projektavimas, dažniausios šiltnamio augalų ligos ir apsauga bei gydymas, apsauga nuo kenkėjų. Bei gamtinių sąlygų sukūrimas šiltnamyje.

Dirvodara dideliuose plotuose. Kokią techniką naudoti, kokius metodus. Žolynų naikinimas ir derliaus auginimas vienu metu, Sideratinių augalų naudojimas žolynų naikinimui.

TAIP PAT RASITE GYVŲ PAMOKĖLIŲ ĮRAŠUS APIE:

Tai trumpos tiesioginės transliacijos iš įvykio vietų. Įvairių augalų sėjimo, pikiavimo pamokėlės, mulčiavimo pamokėlės, agurkų genėjimo pamokėlė ir kt.


2021 m. SEZONO PASKAITŲ IR PAMOKŲ PLANAS (gali nežymiai kisti sezono eigoje)

Paskaitos apie komposto arbatą ir jos gamybą bei panaudojimą. Išmoksite pasigaminti super trašą, kurios ne visada galima rasti rinkoje. Išmoksite rėšti įvairius augalus ir gerinti dirvą.

Paskaita apie kolorado vabalus, jų lervas ir kovos priemones. Dar visai neseniai ūkininkai nuleisdavo rankas prieš šiuos kenkėjus. Laikai pasikeitė...

Paskaitos apie mažų sklypų atgaivinimą nuo iki. Sodas + daržas, gamtinės ekosistemos sukūrimas mažame sklypelyje, kuris jau visas taip nuvalgytas, kad augalai serga, daržovės prastai auga. Viską atgaivinsime !

Paskaitos apie lauko daržo augalų kenkėjus ir ligas. Kenkėjai ir ligos labai išplitę, dėl nusilpusios bendros ekosistemos puola net ekologiškiausius ūkius. Mokysimės juos atpažinti, jų išvengti ir imtis veiksmingų gamtinių priemonių jiems atsiradus. 

Paskaitos apie sodo vaismedžių ir vaiskrūmių kenkėjus ir ligas. Didžiausia šių dienų sodų rykštė - ligos ir kenkėjai. Teks išsiugdyti naujus įpročius, kurie būtini norint turėti sveikus vaismedžius ir vaiskrūmius. 

Šį sezoną daugiau dėmesio skirsime gyvoms transliacijoms iš mūsų daržų apie: lysvių paruošimą, sėjimą, ravėjimą, mulčiavimą, laistymą, tręšimą, apsaugą nuo ligų. 

Ir, aišku, GYVOS PRAKTIKOS mūsų ūkyje. Apie jas pranešime jau balandžio mėnesį mokymų grupėje.

 

MOKYMŲ KAINA  215 eur DABAR, nuo liepos 1 dienos 235 eur.   Numatoma vertė metų pabaigoje 350 eur. 

Registruokitės el. paštu  vilkesukis@gmail.com   arba telefonu +370 652 22535. Atsiųskite savo vardą, pavardę ir telefono numerį.