Ir moliūgai užauga ir žolynus pranaikina
Esmė tame, kad kai kada kai kurių veislių moliūgų ar cukinijų būna išties brangios sėklos. Neprisipirksi tiek, kad prisėtum, paskui išretintum. Tenka sugalvoti tokį sėjimo būdą, kad išlaužti kuo didesnį daigumą ir tuo pačiu dar pagerintume reikalus susijusius su žolėmis.
O mums ūkyje tenka pasėti apie pora tūkstančių sėklų moliūgų, cukinijų, aguročių ir patisonų. Savaime aišku terliotis su išankstiniu daiginimu nėr kada, sėjame tiesiai į dirvą. Ilgainiui nusistovėjo tokia šių daržovių sodinimo tvarka.
Paruošiame dirvą. Mes sėjame dirvoje be mulčiaus, nes reikia, kad moliūgai kuo greičiau suformuotų stiprius šaknynus, o beyrantis mulčius šiek tiek lėtina šį procesą, todėl mulčiuojame vėliau. Dirvą išpurename. Kadangi plotai dideli, tai tą darome su traktoriuku - frezuojame, sumalame dirvos paviršių. Jeigu jūs mažas sodininkas ir traktoriaus neturite, pasistenkite ar su rankiniu kultivatoriumi ar su kitais įrankiais papurenti dirvą, moliūgams patinka minkšta dirva augimo pradžioje.
Tada padarome negilias duobutes su kauptuku. Tik tiek, kad laikytūsi įpiltas vanduo.
Į duobutes pilame vandens, maždaug apie litrą į kiekvieną.
Po to į kiekvieną duobutę dedame po sėklą. Duobutes užverčiame žemėmis. Ir palaistome. Laistyti reikia būtinai su laistytuvo antgaliu, kad stipri srovė neišplaktų sėklos. Laistoma tik duobutė. Kodėl? Todėl, kad mums nereikia, kad aplinkui pradėtų dygti žolės, mums reikia, kad pradėtų dygti moliūgo sėklos.
Tada tą užvertsą žemėmis ir palaistytą duobutę dar kartą užverčiame žemėmis - sausomis. Sausa žemė užpilta ant drėgnos apsaugos tą duobutę nuo greito išdžiūvimo ir dirvos trūkinėjimo. Bei nereiks pilti laistyti jau rytoj. Turėsime laiko keletą dienų, per kurias ir prasikals moliūgai.
Toks sėjimo būdas mums labai pasiteisino, nes moliūgai prasikala greitai, o žolės aplink taip greitai nespėja. Jeigu tuo metu sausos dienos, o būtent tokias ir reikia rinktis sėjimui. Moliūgai sparčiai auga, o jeigu dar laukas užmulčiuojamas, tai žolės išvis prapuola po mulčiu ir po moliūgų lapais. Tokiu būdu galima net varputį iš lauko išnaikinti, kas mums ir pavyko padaryti praėjusį sezoną.
Ar užkloti mulčiumi pasėtus moliūgus iš karto, ar vėliau? Na čia jau yra keli variantai, priklausomai nuo to, ar skubate, ar ne, ar jūsų moliūgai greitai augantys, ar tokie, kuriems reikia ilgesnio laiko vaisiams subrandinti. Dar galima moliūgus ir ant mulčiaus auginti, bet čia jau kita tema...
Daugiau apie tai papasakosiu mokymuose. Kviečiu sudalyvauti ir gauti vertingų praktikoje patikrintų žinių.
Vilkė
Komentarų nėra
Atsakykite
Naujausi įrašai
-
Apsauga nuo ligų gamtinėje žemdirbystėje
2019-03-11 -
Sėklos kokybė lems jūsų derliaus kokybę
2019-03-09 -
Ir moliūgai užauga ir žolynus pranaikina
2019-03-04 -
Kada persodinti daigus ir dar 10 dalykų, kuriuos būtina daryti norint turėti sveikų agurkų
2019-03-03 -
Apie kalį ir azotą gamtinėje žemdirbystėje
2019-03-03 -
Pomidorų šaknyno stiprinimas
2019-03-02 -
Suvokti esmę
2019-03-02
Gudrybės
Sėklas geriausia daiginti šlapiame rankšluostiniame popieriuje ir sodinti tik prasikalusias. Kitas išmesti, Gamtos atranka. Sutaupysite laiko, nes taip jums liks stipriausi augalai.