PROGRAMA PASIBAIGUSkrepšeliai - pajamos šeimai

Programa kol kas sustapdyta. Rengiama nauja programa.

APIE MOKYMUS

Šie kursai žmonėms, kurie arba jau gyvena kaime arba dar tik planuoja apsigyventi ir tikisi gauti papildomas pajamas iš darnios žemės ūkio veiklos.


PROGRAMA

Programa tikslinama

1. Teisiniai dalykai: kaip gauti ūkininko pažymėjimą; ūkio registracija; pasėlių deklaracija; leidimai prekybai; leidimai prekybai internetu; mokesčiai, buhalterija.

2. Veiklos planavimas: ūkio vizija; pagrindinės veiklos pajamoms gauti; papildomos veiklos pajamoms gauti; veiklos sau.
3. Metinių pajamų planavimas: pajamų išskirstymas sezonais ir veiklomis; pajamų išskirstymas mėnesiais, savaitėmis; tikslas (pajamų dydis) ir žingsniai iki jo; rizikos įvertinimas.
4. Asortimento planavimas: mažmeninės prekybos asortimentas; didmeninės prekybos asortimentas; minimalus ir maksimalus asortimentas.
5. Derliaus auginimas suvokiant savo klientą: savo kliento pasirinkimas; kaip rasti savo klientą; pridėtinės vertės kūrimas.
6. Minimalios ir optimalios investicijos: darbo įrankiai ir priemonės; technika; laistymo įranga; šiltnamiai, šiltlysvės, danga; mulčius; natūralios medžiagos dirvožemio gerinimui; smulkmenos sudaro nemažą išlaidų dalį; priemonės prekybai, sandėliavimui; samdomi darbai.
7. Laukų, daržų planavimas: dirvos įvertinimas ir suskirstymas; asortimento planavimas pagal dirvą.
8. Užsodinimo plotų apskaičiavimas: kiekiai vienetais, metrais; bendrų plotų apskaičiavimas; sėklų kiekiai.
9. Sėjimo, sodinimo planavimas: darbų išdėliojimas ir organizavimas; galimi papildomi kaštai.
10. Ravėjimo, laistymo, mulčiavimo planavimas: darbų išdėliojimas ir organizavimas; galimi papildomi kaštai.
11. Derliaus nuėmimo, pakavimo planavimas: darbų išdėliojimas ir organizavimas; sandėliavimas, pakavimas; galimi papildomi kaštai.
12. Darbo jėga, poreikiai ir laiko sąnaudos: darbo valandų paskaičiavimas samdomiems darbuotojams, šeimos nariams, savanoriams; padieniai darbininkai, kaip rasti, užmokestis, teisiniai dalykai.
13. Išskirtinis dėmesys mulčiui esant dideliems daržų plotams: mulčio rūšys; mulčio kiekiai; mulčio paruošimas; kur gauti, kiek kainuoja; mulčio kokybės gerinimas; pirmasis ir antrasis mulčiavimas, proceso pagreitinimas.
14. Marketingas, pardavimai: produkcijos kaina; pardavimo kaštai; prekės ženklas; kaip parduoti; reklamos priemonės ir vietos; marketingo ir pardavimo kaštų sumažinimas.
15. Rudens ir žiemos namų darbai mažinantys auginimo ir pardavimo kaštus. 
16. Pavasario namų darbai: daigų auginimas dideliais kiekiais; pasiruošimo sezonui darbai; 
17. Kiti dalykai:  sėklų politika ES šalyse; ūkio apskaita savo patogumui; "užklasinės veiklos“ padedančios ūkio plėtrai.

JEIGU TURITE KLAUSIMŲ, SUSIJUSIŲ SU SEMINARO TEMA IR JIE NEĮTRAUKTI Į PROGRAMĄ, ATSIŲSKITE JUOS IŠ ANKSTO.