Patys geriausi mokymai vyksta gyvai praktikos metu. Siūlome savanoriauti VILKĖS ŪKYJE ir mokytis gamtinės žemdirbystės bei tokio ūkininkavimo ypatumų.

Norintys savanoriauti kreipkitės asmeniškai telefonu +370 652 22535 arba rašykite el. paštu vilkė[email protected]  ir rezervuokite laiką iš anksto.

Tikimės, jog pas mus atvyksite ne trumpiau kaip 5 dienoms, nes priimti ir išlydėti svečius nemažai energijos atsieina :)

Apie savanorystę

Šis sezonas jau bus trečias, kai VILKĖS ŪKIS priims savanorius.

Savanorystė labai išplitusi pasaulyje, na o Lietuvoje tai gana jaunas reiškinys, bet laikas tam įsitvirtinti ateina ir mūsų šalyje.

Visų pirma ūkiai ir savanoriai gauna abipusius mainus. Gamtinėje žemdirbystėje reikia labai daug rankų darbo, mašinos čia mažai padarys, daugiausiai žmonės... ne bet kokie, o kurie patys to nori, kurie dirba su meile, su noru tiesiog padėti, prisidėti... Tuo pat metu vyksta ir grįžtamasis ryšys: gaunama patirtis, žinios, bendravimas su gamta, buvimas kaime...

Antra, tai yra poilsio forma. Taip, pasėdėjus prie kompiuterio metus laiko, savaitės ar dviejų darbas gamtoje tai yra milžiniška dovana savo kūnui ir dvasiai. Tą net iš savo praktikos galiu pasakyti, dabar rašydama šiuos tekstus (po žiemos pertraukos) jau net drebu kaip noriu sukišt rankas į žemę, kaip noriu paimti grėblį ar kastuvą ir iš peties padirbėti...

Trečia, tai naujos pažintys, nauji draugai. Yra savanorių, kurie pabuvoję pas mus liko šeimos draugais. Jie laukiami pas mus visada, mes – tai jų kaimas. Labai džiaugiamės šiais atsiradusiais ryšiais. 

ŠIAIS METAIS BUS LABAI DAUG ĮVAIRIOS VEIKLOS: sėjimas, sodinimas, ravėjimas, mulčio ruošimas, mulčiavimas, medelių priežiūra, seno sodo gaivinimas, naujų gėlynų kūrimas, kursime naują didelį prieskonių daržą, sodinsime vynuoges, medelius, statysime dar du šiltnamius, statysime lauko pečių ir lauko virtuvę... žodžiu - veiklos visokios ir daug.

Kviečiam netgi tuos, kurie nori prisidėti gaminant maistą. Nes būna taip, kad nėra kada net pavalgyti, tai labai nušviestų mūsų padangę tokia dvaselė, kuri visam būriui bent kartais apsiimtų pietus pagaminti. 

Daugiau apie Vilkės ūkį www.vilkesukis.lt